Основна діяльність у проекті

Передача знань і позитивного практичного досвіду відбуватиметься під час наступних заходів:

 • 5 майстерень «Польський досвід ревіталізації міст, як основа до розробки концепції ревіталізації українських міст», які буде проведено у 5-ти містах Західної України. Майстерні проводитимуться у активній формі із використанням візуальної модерації, а також дебатів за участю експертів та учасників і завершаться розробкою концепції ревіталізації усіх 5-ти міст, які беруть участь у заходах.
 • Відкрита конференція «Польський досвід та ідеї у ревіталізації міст» у Львові. Результатом конференції стане систематизація знань та «хороших практик», пов’язаних із польським досвідом ревіталізації міст. Конференція підсилить переконання своїх учасників щодо ефективності та успіху Польщі на шляху реформ, а також її ролі як лідера змін в регіоні. Крім того учасники матимуть нагоду визначити свої потреби пов’язані із подальшою співпрацею з польським місцевим самоврядуванням.

Майстерні  «Польський досвід ревіталізації міст, як основа до розробки концепції ревіталізації українських міст». В рамках проекту буде проведено 5 3-денних майстерень, загальною тривалістю 24 години, по 1-й у кожному із наступних міст:  Долина і Надвірна (Івано-Франківська область), Жовква і Миколаїв (Львівська область), Вижниця (Чернівецька область).

Учасниками кожної із майстерень стануть представники міських громад: посадовці, депутати, представники громадських організацій, а також підприємці із кожного із вказаних міст. У кожній майстерні братимуть участь 15 учасників, яких буде підібрано у відповідності із нашими рекомендаціями щодо добору учасників, які будуть представлені під час координаційного візиту. Загалом у майстернях візьмуть участь 75 учасників. Набором учасників безпосередньо займатимуться наші українські партнери, а також посадовці – представники вказаних міст, які будуть визначені місцевими координаторами  під час координаційного візиту. Завданням місцевих координаторів є налагодження контактів з усіма зацікавленими ревіталізацією в місті, добір серед них учасників (відповідно до рекомендацій), логістична підготовка, контакт з координаторами, контакт з міською владою, просування проекту. До праці із кожною групою ми делегуємо 1 тренера, 2 експертів та перекладача. Викладачами будуть тренери, а також експерти-практики польського самоврядування (мери, спеціалісти) які володіють багатим досвідом і помітними досягненнями у сфері управління процесами ревіталізації міст, досягненнями пов’язаними із інноваційним або нетиповим використанням місцевих ресурсів та вирішенням місцевих проблем.

Тематика майстерні:

 1. «Польща – хто ми?» – презентація історії та сучасності Польщі, а також її актуальної східної політики.
 2. Вступ до ревіталізації – визначення, принципи, вимоги.
 3. Чому ревіталізація? Польський досвід.
 4. Інноваційні рішення та нетипові ідеї у ревіталізації міст – презентація практичного досвіду, а також прикладу програми ревіталізації.
 5. Практична робота – створення концепції ревіталізації в місті:
  • Визначення деградованої ділянки і території ревіталізації;
  • Визначення проблем території ревіталізації.
  • Визначення потенціалів території ревіталізації.
  • Формулювання місії ревіталізації.
  • Формулювання дерева цілей ревіталізації.
  • Розробка пропозиції взаємоузгоджених ревіталізаційних заходів (соціальних та інвестиційних).
  • Показники досягнення цілей.
 6. Громадські слухання в процесі ревіталізації в місті: способи і методи. Приклади позитивного практичного досвіду.
 7. Впровадження та оцінювання програми ревіталізації.

Майстерні проводитимуться у активній формі із використанням візуальної модерації, а також дебатів за участю експертів та учасників.

Відкрита конференція «Нові ідеї у ревіталізації міст» у Львові. Після закінчення серії майстерень відбудеться одноденна Відкрита конференція у Львові. У ній візьме участь 100 осіб. Ми передбачаємо активну участь учасників з усіх міст, що задіяні у проекті. Результатом конференції стане систематизація знань та «хороших практик», пов’язаних із польським досвідом ревіталізації міст. Конференція підсилить переконання своїх учасників щодо ефективності та успіху Польщі на шляху реформ, а також її ролі як лідера змін в регіоні. Крім того учасники матимуть нагоду визначити свої потреби пов’язані із подальшою співпрацею з польським місцевим самоврядуванням.

Ми передбачаємо участь в конференції як представників органів державної влади, представників міст та територіальних громад, уповноважених обласних Бюро реформ, представників польського місцевого самоврядування, економістів, практиків місцевого самоврядування, представників бізнесу. Конференція буде формою активного обміну досвідом, у поєднанні з його презентацією на широкий загал у рамках пленарної сесії.

Програму конференції буде остаточно сформульовано після проведення серії майстерень на місцях, із врахуванням визначених потреб учасників, а також після консультацій з польськими експертами, які беруть участь у семінарах і на основі оцінювальних анкет, які заповнюватимуться учасниками під час семінарів-майстерень.